097 333 14 88
093 097 23 25

Укр

Eng

Pol

Рус

  • slyder-4
  • slyder-1
  • slyder-2
  • slyder-3

Масаж - це мистецтво творити
дива з людським організмом

Меню

Розпочинаємо Блог

Класичний масаж – техніка така ж древня, як і масаж в принципі. Ще у давні часи народні цілителі і знахарі застосовували масаж як один із найефективніших засобів лікування опорно-рухового апарату та як додаткове джерело оздоровлення всього організму. Час йшов, методика вдосконалювалася і з часом люди почали відкривати для себе нові властивості масажу. Зараз нам відомо надзвичайно багато технік, кожна з яких має свої особливості і рекомендується при різних захворюваннях.

Дослідити суть і особливості цієї, на перший погляд простої техніки ми вирішили разом із майстром Студії масажного мистецтва Наталії Безвуляк Софією Волотовською. Дослідження, вже традиційно, ми проводили двома способами: теоретично і практично (спочатку майстер потішила мене масажем, а потім пояснювала, яким чином вона чаклувала над моєю спиною, що після сеансу я відчула себе в декілька разів стрункішою і розслабленішою, ніж годину до того).

Ти займаєшся класичним масажем спини. Які є показання і протипоказання?

Більшість показань чи протипоказань залежать від віку, загального стану організму, бо наприклад, в юному віці дуже мало протипоказів порівняно із старшим. В середньому і старшому віці слід враховувати зміни артеріального тиску, захворювання серцево-судинної системи, дихальної системи. Також масаж може бути протипоказаний людям, у яких багато родинок по тілу. Іноді буває, що в людини піднімається тиск,але масаж їй необхідний, бо м’язи спазмують, перетискають нерви, вона погано почувається. В такому випадку масаж виконується проти лімфотоку, більш точково. Тобто все індивідуально. Існують різні прийоми масажу: погладжування, розтирання, вібрації тощо. Якщо з прогладжувань починається і закінчується практично-будь- який масаж, бо треба розігнати кров і лімфу, то деякі прийоми, наприклад вібрації, можна застосовувати не всім. Чому?

Навіть те ж розтирання, яке, здавалось би, можна робити всім, має багато протипоказів у конкретних випадках. Наприклад, інтенсивні розтирання не можна робити людям, у яких є проблеми з тиском і серцево-судинною системою.

Для того, щоб досягти максимального результату, які можуть бути мінімальні і максимальні інтервали між сеансами?

Якщо курс масажу має більш лікувальний ефект, ніж розслаблюючий, він повинен проводитись кожного дня. Після першого масажу можна зробити один день перерви, оскільки організм ще не звик і потрібен час для адаптації. Якщо робити масаж через день чи рідше, може знадобитись більша кількість сеансів, оскільки масажист припрацьовує спазмовані м’язи, людина йде додому/на роботу і м’язи за цей час повертаються до свого попереднього стану, відповідно це не так ефективно.

А як довго потрібно проводити сеанси щодня?

Це дуже індивідуально: комусь вистачає вісім масажів, а комусь і п’ятнадцяти буває замало. Оптимальним числом вважається десять сеансів, це така кількість, яка більш-менш може підійти всім. Тобто навіть коли після восьми сеансів людина почувається добре, два наступних допоможуть закріпити результат.

Чого більше в класичному масажі: лікувальної чи розслаблюючої дії?

Класичний масаж є оновою багатьох технік, проте його вважають більш оздоровчим. У цьому випадку також враховуються побажання клієнта, наприклад якщо він не може терпіти болю (який часто виникає під час масажу), то застосовуються погладжування і масаж є більш релаксуючим. Але в цьому випадку таким клієнтам слід збільшити кількість сеансів, оскільки процес буде значно повільнішим і тривалішим. Якщо в класичному випадку фази розминання можна досягти за 2-3 сеанси, то при більш делікатній роботі знадобиться 6-7 сеансів.

Наскільки частим і нормальним чи ненормальним є те, що клієнти відчувають біль під час сеансу?

У майже 90% клієнтів виникають больові відчуття під час масажу, це цілком нормально. Так стається тому, що більшість людей ведуть сидячий, малорухливий спосіб життя, або навпаки їхня робота пов’язана з фізичними навантаженнями, тому м’язи спини спазмуються, вони напружуються навіть при ходьбі, і оскільки немає достатньої фізичної активності, м’яз може залишатись в такому перенапруженому стані і викликати дискомфорт. Якими ще видами масажу ти займаєшся?

Я працюю здебільшого з класичним масажем спини, але в Студії масажного мистецтва почала вивчати тибетський масаж, авторський масаж Наталії Безвуляк, східний масаж спини, точковий масаж. Розкажи якийсь незвичний випадок із своєї масажної практики. Одним з найнезвичніших моїх клієнтів був чоловік, у якого були проблеми з шиєю і він втрачав свідомість будь-де і будь-коли, навіть за кермом. Після багатьох обстежень виявили, що проблема в м’язах і призначили масаж як засіб лікування. Масаж допоміг і симптоми зникли. Ще одне питання мене цікавить ось уже кілька тижнів: в Студії масажного мистецтва, коли записують на прийом, клієнта повідомляють про те, що буде майстер чоловік або жінка. Він (клієнт) може погодитись або попросити змінити майстра, і я знаю, що часто люди просять, щоб сеанс проводила жінка. А що самі майстри, і зокрема ти, думаєш про це, є якась різниця між чоловічим і жіночим масажем?

Все індивідуально, іноді буває, що чоловіки просять виключно майстра- чоловіка, іноді навпаки категорично заперечують. Як показує досвід, дискомфорт викликає або сам факт того, що масаж проводить майстер протилежної статі, або те, що вважається, ніби жінки не володіють достатньою фізичною силою, щоб як слід розім’яти клієнта. Та це не взаємопов’язані між собою речі, адже суть масажу не в силі натискань, а їх якості і правильно вибраній техніці. Можна збільшувати навантаження за рахунок ваги тіла, і необов’язково мати сильні руки, щоб зробити інтенсивний масаж.

В чому особливість саме твого масажу?

Я працюю більш точково і пропрацьовую складні, спазмовані ділянки.

А чи робиш ти дитячий масаж?

Дуже люблю робити масаж дітям, але тут є теж свої особливості, про які можна говорити окремо. Наприклад, немовлятам можна робити масаж лише прогладжуваннями і то лише в певних напрямках, це майже ювелірна робота. Моє улюблене запитання: який масаж любиш ти? Майстри, мабуть, нікол бувають задоволеними.

Мені роблять масаж у студії, оскільки ми часто практикуємось один на одному. Я люблю інтенсивний масаж, попри те, що він є більш болючим порівняно з іншими видами масажу, проте він значно ефективніший, і я раджу його нашим відвідувачам.

P.S.

Під час сеансу в мене виникло відчуття, що Софія взяла якусь кісточку в моїй ключиці і пересунула її вбік, а потім повернула на місце. При тому, що в цьому районі тіла дрібних кісточок нібито немає. Тому я ламала голову майже пів години: треба згадати будову опорно-рухової системи, в тілі людини 206 кісток, я ж не можу пам’ятати всіх, а майстер знає їх напам’ять? Може в мене зайва кістка? Чи ростуть крила? Оу, завжди знала, що я особлива… ну і так далі.

Але після сеансу майстер спустив мене на землю: виявляється чудо-зайва кісточка ніяка не кісточка, а той самий спазмований м’яз, про який я чую вже не вперше і якого ніколи не бачила. Коли м’яз перенапружується, утворюються м’язеві вузли, так звані тригерні точки і ці точки пізніше перетискають нервові закінчення, судини, через це погіршується кровообіг, бо відбувається ущільнення нерва. Наступне, як я думала, логічне запитання: ну ти ж його розтерла і він зник? Так? Ага, зараз. Як знову виявляться, якщо такий м’яз лише розтирати, він нікуди не зникне, а от власне натискання на точки є значно ефективнішим, ці комочки розбиваються швидше, забирається спазм і розмасажовуються м’язові вузли.

Тобто крила в мене не ростуть, а я понадіялась. Хоча, справді буває, що м’язи в людей настільки перенапружуються, що натягуються, немов канати і від кістки їх нічим не відрізнити. Такий м’яз не виконує своєї прямої функції, бо він не фіксує і не підтримує хребет в правильному положенні. Від цього бувають сутулість, сколіоз і інші неприємні речі.

До речі, про сколіоз! Він у мене є! І мені стало цікаво, чи сприяє масаж вирівнюванню спини?

Виявляється: коли людина сутулиться, м’язи спини перебувають в закругленому стані, відповідно вони занадто розтягуються. І проблема сутулості якраз і криється в спазмі грудних м’язів (див. історію при крила), бо людина нахиляється вперед, заокруглюється і занадто розтягуються м’язи спини. Для того, щоб виправити ситуацію, треба добре розтягнути грудні м’язи, бо вони недостатньо багато працюють. Буває таке, що батьки змушують дітей сидіти рівно і дивуються чому ж вони знову сутуляться, хоча проблема часто не в тому, що дитина не хоче, а в тому, що не може вирівнятися, оскільки в неї перенапружені одні м’язи і зовсім не працюють інші. В такому випадку масаж допомагає розслабити напружені м’язи і пожвавити інші, але сам масаж не вирівняє хребет, додатково треба займатися спортом, або принаймні щодня робити зарядку.

Я дописала статтю, потягнулася, тепер йду полежу на коврику і порозтягуюся після комп’ютера, бо ой не крила в мене ріжуться на спині, ой не крила, а сидячий спосіб життя і втомлені м’язи. Після цього знову піду на масаж. Хай зникають ці болючі недоліки, бо на спині мають бути або крила або нічого. Але оскільки мене вже не проведеш, то тримайтеся, недоліки, Студія масажного мистецтва вже працює над цим!

Популярні масажні послуги