097 333 14 88
093 097 23 25

Укр

Eng

Pol

Рус

  • slyder-4
  • slyder-1
  • slyder-2
  • slyder-3

Масаж - це мистецтво творити
дива з людським організмом

Меню

Розслабляючий масаж

Всім відомо, що масаж – це корисна і необхідна для здоров’я процедура, про його лікувальні та профілактичні властивості не втомлюються говорити ні лікарі, ні масажисти. Проте поруч з цим масаж має ще одну важливу функцію – розслаблюючу. Окрім фізичного впливу на організм, тобто загального розслаблення м’язів, релаксуючий масаж покращує психоемоційний стан людини,що не менш важливо. Цікаво, що про таку важливу функцію масажу згадують вкрай рідко, акцентуючи виключно на його фізіологічній складовій. Починаючи з того часу, як масаж набув свого поширення в Західному світі (не забуваймо, що прийшов він до нас зі Сходу), масажні практики почали включати в себе саме цю емоційну складову, а до того це був лише спосіб оздоровлення.

Розслаблюючий масаж відрізняється від класичного масажу спини багатьма ознаками. Якими саме – ми дізнавалися у майстра Студії масажного мистецтва Наталії Безвуляк Катерини Гаврилової. Отже, перша і основна відмінність полягає у тому, що, як зазначалося вище, багато уваги звертається саме на психоемоційну складову. По-перше, тому що релакс-масаж рекомендовано при депресіях, меланхолії, перевтомі, емоційному вигоранні – тобто тому всьому, що переслідує сучасну людину на кожному кроці. Чому так відбувається? Проблеми на роботі, в особистому житті, «чорні смуги», як ми їх звикли називати, даремно не минаються. Навіть коли ми відновлюємо рівновагу, залагоджуємо справи, емоційне вигорання, яке передувало вирішенню проблем, нікуди не дівається. В психології цьому присвячено чимало літератури, але якщо коротко, то витрачена енергія, яку ми розпорошували протягом кризи, утворює своєрідну порожнечу, яку необхідно чимось заповнити. Це може бути улюблене хобі, відпустка, подорож, чи, приміром, масаж. Другий чинник, що допомагає відновити втрачені сили – все-таки фізичний. Коли тіло розслаблене, всі процеси, починаючи від обміну речовин і закінчуючи кровопостачанням у мозок, протікають біль плавно і спокійно. За рахунок цілеспрямованих масажних рухів розганяється кров по організму і тіло насичується киснем, який необхідний для ефективної роботи мозку. Як наслідок – в організм відбувається викид «гормонів щастя» – серотоніну і ендорфінів. Словом, механіка складна і водночас дуже проста.

Наступна відмінність цього виду масажу полягає в особливості техніки. Крім того, що є багато видів розслаблюючого масажу, варто зазначити, що він завжди виконується на все тіло. Тобто якщо класичний масаж виконується переважно лише на спині, то під час релакс-масажу пропрацьовуються всі частини тіла – від маківки до п’ят. До речі, починати розслаблюючий масаж можна як з голови, так і зі стоп. Це залежить від особливостей клієнта, його відчуттів, побажань та загального стану. Можна починати зі стоп – тоді за рахунок дії на певні точки, що відповідають за різні органи, можна досягти швидкого розслаблення. До речі, завжди хотіла дізнатися, і ось момент істини: той факт, що натискаючи на різні точки на стопі, можна позбутися головного, зубного чи інших видів болю, а також покращити роботу певних органів – правда. Але є свої нюанси: треба знати куди натискати (бо, як пояснює майстер, наше тіло схоже на певну візуальну карту, канали якої ведуть до того чи іншого місця; а ще фокус в тому, що натискати потрібно визначену кількість разів з конкретною інтенсивністю). Тому за нагоди треба навчитися це робити (наприклад, у масажній школі), а доти відвідувати фахівця.

І ще один важливий момент релаксуючого масажу – особливості техніки. Якщо під час лікувального/профілактичного масажу рухи майстра є більш точковими, спрямованими на конкретні ділянки, то тут застосовуються рухи, що дуже схожі на обійми – майстер ніби перебуває в кількох місцях одночасно і одним рухом охоплює значно більшу ділянку тіла. За відчуттями це нагадує теплу ванну чи ті ж обійми, коли тіло ніби стає невагомим і легким (це так починають, мабуть, вироблятися гормони щастя).

Цікаво, що бажано під час сеансу не схрещувати рук і ніг, бо таким чином блокуються канали, якими в тіло входить і виходить енергія. Це вже не фізіологічний, а радше метафізичний рівень дії масажу, але він не менш важливий. У тих-таки східних, зокрема тибетських майстрів, значна увага приділяється потокам енергії, якими обмінюються майстер і клієнт під час масажу. В Західній літературі чи практиці про це майже не йдеться, тоді як у Східні на цьому зосереджується особлива увага. Вся суть (знову ж, якщо коротко) полягає в тому, що під час масажу людина максимально розслаблена і відкрита, вона дозволяє новим силам і енергетичним потокам вільно циркулювати тілом і заповнювати необхідні прогалини. Так само, якщо людину переповнює негативна енергія, то це чудова можливість позбутися від неї. Якщо проводити паралелі, то людина схожа на посудину: якщо вона закрита, з перехрещеними кінцівками чи закрита емоційно, то енергія не може ні зайти, ні вийти, вона так і залишається в «законсервованому» стані. До речі, для того, щоб розслабитися і повністю віддатися процедурі, не рекомендовано відволікатися під час сеансу чи навіть розмовляти – теорія про Цезаря і кілька справ одночасно тут не спрацює.

У зв’язку із цим всім з’являється ще один важливий чинник – контакт клієнта із майстром. Масаж взагалі дуже інтимна процедура, а релакс масаж вимагає цілковитої віддачі від обох, тут немає місця дискомфорту, незручності, недовірі тощо. Інакше буде неможливо зосередитися на масажі. За словами самого майстра, плідні стосунки вибудовуються поступово – кожен наступний сеанс буде приносити більше результатів, оскільки організм не витрачатиме зайвого часу для того, щоб ідентифікувати руки майстра, а одразу вмикатиметься в роботу. Щодо цього теж існує ціла наука – виявляється, тіло людини, маючи на собі мільйони рецепторів, розпізнає дотики окремих людей як своєрідний сканер, і для того, щоб воно адекватно реагувало на ці дотики, йому потрібен час, щоб звикнути. Рекомендована кількість релакс-масажів – від чотирьох і далі. Чотири – це той необхідний мінімум, завдяки якому можна досягти видимих результатів, хоча, знову ж, майстри не втомлюються повторювати, що все індивідуально і багато чого залежить від клієнта. Іноді практикують комбінування різних видів масажу, якщо наприклад, регулярно ходити на класичний масаж, і принаймні раз на місяць на релакс, результат теж буде позитивним. І ще одне – за тривалістю в часі цей вид масажу є довшим, ніж більшість інших, оскільки він здійснюється на все тіло, і кожній ділянці треба приділити належну увагу.

***

За відчуттями, що переслідували мене після сеансу, я сумую в ті моменти, коли втомлююся чи злюся. Бо вони дуже близькі до стану абсолютного спокою, коли тебе нічого не хвилює і рішення всіх проблем здаються очевидними. Особливо це було помітно у моєму випадку, бо на сеанс я прийшла в обідній час: туди я йшла заклопотана роботою і справами, які треба зробити до кінця дня, а назад поверталася теж до праці, тільки друга половина дня пройшла значно спокійніше, ніж перша. До речі, якщо плануєте сеанс масажу, то краще розраховувати так, щоб основне навантаження припадало на період до нього, оскільки є ймовірність того, що ви сильно розслабитесь і ваша продуктивність, чи точніше, швидкодія знизиться. На щастя, зі мною все навпаки – після будь-якого масажу я значно енергійніша, ніж до нього.

Можливо, рано робити якісь висновки, але з того часу, як я почала відвідувати Студію, в мене покращилися сон, самопочуття і апетит. Той настрій, з яким я приходжу в Студію, дає можливість отримати максимум від кожного сеансу і бути відкритою до майстрів, а це так само важливо, як і загальна атмосфера в студії. Тому те, що цей досвід є корисним, очевидно вже на початковому етапі. Попереду ще багато видів масажу, які слід спробувати та інформації, яку треба сприйняти, зрозуміти і запам’ятати. А поки – релаксуємо…

Популярні масажні послуги