097 333 14 88
093 097 23 25

Укр

Eng

Pol

Рус

  • slyder-4
  • slyder-1
  • slyder-2
  • slyder-3

Масаж - це мистецтво творити
дива з людським організмом

Меню

Авторський масаж

Процес вивчення масажу безкінечний і безперервний, і поки я не встигаю оговтатися від нових цікавих фактів і відкриттів, приходить час наступного сеансу. Цього разу досліджувати особливості масажу мені допомагав майстер студії масажного мистецтва Наталії Безвуляк Прийдун Володимир, фахівець із лікувально-оздоровчих методик, майстер іспанського масажу. Сьогодні ми говоримо про Авторський масаж Наталії Безвуляк «Поєднання масажних культур» і його особливості. Чим відрізняється авторський масаж від інших? В чому його особливість?

Авторський масаж сильно відрізняється від класичних видів масажу. По-перше, він значно інтенсивніший, а по-друге у ньому зібрано кілька різних технік, які виконуються послідовно. Наш авторський масаж, який ми виконуємо тут, у Студії масажного мистецтва, створила Наталія Безвуляк, вона володіє більш ніж тридцятьма різними масажними техніками, і під час створення саме цього масажу вона відібрала все найкраще, що є в цих техніках і об’єднала їх в один. Було обрано найбільш делікатні, приємні для клієнта рухи й елементи, які є не лише корисними, але й легкими і приємними. Зазвичай коли люди приходять на класичний масаж, вони швидко звикають до нього, він є порівняно простим і з часом треба вносити щось нове у практику. До того ж, класичний масаж більш «агресивний» для тіла людини, він добре підходить спортсменам, яким треба розслабити м’язи після тренування і які хочуть досягнути швидкого ефекту.

Зазвичай, коли люди приходять до нас на масаж, вони мають певні проблеми зі спиною чи іншими частинами тіла, і від сеансів, окрім терапевтичного ефекту, вони хочуть отримувати і приємні тактильні відчуття, задоволення і розслаблення. Наш авторський масаж розроблено саме таким чином, щоб окрім оздоровлення, людина отримувала й задоволення. Чи є якісь протипоказання при цьому виді масажу? Бо, оскільки він дуже інтенсивний, думаю, що людям із проблемами серця чи підвищеним/пониженим тиском він не піде на користь. Чи ні?

Справді, протипоказання, як і у всьому іншому, для цього масажу теж є. Але під час виконання авторського масажу ми дивимось безпосередньо на людину, розуміємо, які проблеми в неї є і вже від цього відштовхуємось. Цей вид масажу є дуже зручним і гнучким в плані застосування різних технік. Наприклад, в класичному масажі в нас є чіткі прийоми, які ми маємо виконувати, і там є чимало обмежень і протипоказань, тому є багато людей, яким він не підходить. А в авторському масажі одні елементи можна компенсувати іншими, якщо є занадто інтенсивні рухи, які не підходять клієнту, ми замінюємо їх на більш делікатні. За рахунок цього ми можемо впливати на самопочуття людей з підвищеним/пониженим артеріальним тиском техніками, які підходять саме для них. Ну і, звісно, є набір загальних протипоказань: онкологія, важкі травми тощо, під час яких масаж може більше нашкодити, ніж допомогти.

Цей масаж виконується на все тіло чи лише на спину?

Він завжди виконується на все тіло, оскільки включає в себе багато різних технік і прийомів, і таким чином ефект від нього є більш відчутним. До речі, його тривалість значно довша, ніж в класичного масажу – більш ніж година. Чому? З тієї ж причини, через яку він виконується на все тіло. Це – комплекс різних методик і технік, і для того, щоб детально пропрацювати всі частини тіла людини, потрібно значно більше часу. Під час масажу ви завжди використовуєте різні ефірні олійки. Як обираєте? Бо, наскільки мені відомо, вибір олій теж сильно впливає на самопочуття клієнта: це і можливі алергічні реакції, і особисте сприйняття чи несприйняття запахів, концентрації тощо.

В нас є різні види ефірних олій, і ми підбираємо їх ситуативно. Коли ми ближче знайомимось з людиною, вона стає нашим постійним клієнтом, ми дізнаємось про її смаки, вподобання, особисті побажання і обираємо те, що найкраще підходить. Коли ж клієнт приходить до нас вперше чи не знає, що саме йому обрати, ми використовуємо класичні набори: олія на виноградних кісточках або рисова. Вони підходять практично всім. Моє незмінне питання: скільки сеансів авторського масажу потрібно для того, щоб він був ефективним? Класичного масажу треба близько 10 сеансів, релакс – близько семи (детальніше про це ми писали у попередніх статтях), а скільки треба авторського?

Відповім питанням на питання: а скільки часу тобі треба для того, щоб наприклад, сісти на шпагат? (Відповідь: багато, дуже багато. Після півроку інтенсивних розтягувань я досі роблю це не надто впевнено.) Для кожної людини це індивідуально: якщо продовжити тему шпагатів, то комусь кількох днів буде досить для того, щоб стати першокласним гімнастом, а комусь на це підуть роки. Так само і з масажем, не тільки авторським: ефект можна відчути і за 1-2 заняття, і за 15-20. Тому треба спостерігати за відчуттями людини після декількох сеансів: як змінилося її самопочуття, який ефект справили на людину перші сеанси і на основі цих висновків планувати як зробити наступні сеанси більш ефективними. До того ж, ефективність масажу залежить від того, чим людина займається, як вона ставиться до масажу, чи приносить він їй задоволення, чи піддається вона стресам – всі ці чинники накладаються один на один і у підсумку ми отримуємо певний результат.

До речі, які є загальні рекомендації для того, щоб якомога довше зберегти позитивний ефект від масажу?

Якщо говорити про власне відчуття від масажу і враження, то найшвидше вони зникають тоді, коли людина приймає душ, особливо холодний чи контрастний. Під час масажу м’язи розслабляються, а під впливом води вони знову скорочуються і напружуються. Тому якщо хочете якомога довше зберегти релакс ефект, душ треба приймати за певний час після масажу.

Розкажи про якийсь незвичайний випадок зі своєї масажної практики. Насправді за час роботи в студії масажного мистецтва ставалося багато цікавого, приходили цікаві клієнти, і розповідати про це можна дуже довго. Дуже часто приходять люди, які не знають конкретно, чого вони хочуть від масажу. Наприклад, обирають загальний масаж тіла, а під час сеансу називають десятки ділянок, які не треба масажувати. Тобто сеанс проходить не зовсім так, як мав би. бо часто люди приходять на антицелюлітний масаж і думають, що а цьому їхня боротьба з целюлітом закінчилася – вони не ходять в зал, не слідкують за харчуванням і очікують від масажу вирішення всіх своїх проблем. Насправді ми постійно повторюємо своїм клієнтам, що масаж буде ефективним тільки в тому випадку, коли його виконуватимуть в комплексі з іншими видами діяльності. Дбати про себе треба постійно, а не лише під час масажу раз чи двічі на тиждень.

***

Я вже звикла до того, що коли приходиш в Студію масажного мистецтва, день обіцяє бути гарним. Цього разу я не знала, на який саме ви масажу мене записано, але адміністратор обіцяла, що мені сподобається (з попереднього досвіду вирішила повірити на слово і погодилася на авторський масаж). І отакі висновки: - авторський масаж сильно відрізняється від класичного і всіх інших видів масажу, на яких мені доводилося бувати. Відрізняється в кращий бік, він більш інтенсивний, значно складніший і триваліший в часі (а це добре, бо чим довший масаж, тим я щасливіша); - був момент, коли майстер «нащупав» дуже болючу точку і тоді я подумала про те, що не всі експерименти добре закінчуються. Але вже за кілька хвилин біль минув і я відчула себе значно комфортніше, ніж до того. Тоді я зрозуміла дві речі: що є ще багато проблемних місць, над якими мені треба працювати, защемлених нервів, які час від часу болять, і що треба всьому цьому приділяти трохи більше уваги. І ще одне – майстер краще від мене знає, що мені потрібно. Бо коли мене десь щось злегка кольнуло, я, як дитина, почала хникати «айяйяй не чіпай» і, звісно, була готова пропустити проблемну ділянку, бо ж масаж має бути приємним. Так ось, не завжди – іноді треба потерпіти для того, щоб згодом відчути себе краще, і послухати майстра, який все-таки компетентніший. - самим масажем позитивного ефекту не досягнути, треба працювати над собою, своїм тілом, слухати власні відчуття і не лінуватися, як би мені цього не хотілося - чекаю наступних сеансів, бо кожного разу відкриваю для себе щось нове, не завжди пов’язане із моєю спиною (чи іншими частинами тіла), навіть не завжди пов’язане з масажем, просто ці маленькі відкриття роблять дні яскравішими.

Популярні масажні послуги