097 333 14 88
093 097 23 25

Укр

Eng

Pol

Рус

  • slyder-4
  • slyder-1
  • slyder-2
  • slyder-3

Масаж - це мистецтво творити
дива з людським організмом

Меню

Антицелюлітний масаж

Є дуже багато речей, про які ми не говоримо вголос, але які приносять в наше життя чимало дискомфорту. Коли приходить літо, деякі з них стають більш явними, ніж взимку, і вони підважують нашу впевненість в собі у найбільш непотрібний момент. Про що це я? По-перше, про епіляцію (але про неї ми вже поговорили минулого разу). По-друге, про целюліт. Коли надворі теплішає, ми часто підходимо до дзеркала і усвідомлюємо, що всі зимові запаси у вигляді варення, консервацій та інших смаколиків стали зайвими сантиметрами на талії, боках, бедрах, сідницях та інших місцях. І тієї ж миті намагаємось від них позбутися всіма можливими способами: дієтами, спортзалом, широкими сукнями, або… масажем. Як масаж допомагає схуднути, ми говоримо з майстрами Студії масажного мистецтва Наталії Безвуляк: Плахта Оксана, Волотовська Софія і Прийдун Володимир поділилися зі мною секретами приємного схуднення, а тепер я ділюся з вами…

Та перш ніж говорити про антицелюлітний масаж, слід сказати, що не все те целюліт, що ми ним називаємо. Не всі жирові відкладення, зайві сантиметри і кілограми – целюліт. І дуже важливо відрізняти одне від іншого, бо, як і в медицині, правильно поставлений діагноз – половина вирішення проблеми. Отже, целюліт (або ж ліподистрофія, як його називають медики) – це структурні зміни в підшкірно-жировій тканині. До того часу, поки підшкірно-жирова тканина однорідна, ми не відчуваємо ніякого дискомфорту і зовнішній вигляд шкіри не сигналізує про жодні проблеми. В той момент, коли шкіра стає бугристою і неоднорідною, організм сигналізує про появу целюліту. Як це відбувається? Власне ця тканина – це своєрідна сітка, волокна якої розташовано поздовжньо і перпендикулярно, якщо ж сполучна тканина виходить за межі цієї сітки, тобто не поміщається, утворюються вищезгадані бугорці, які й видно неозброєним оком. Звідки з’являється целюліт? Причин може бути безліч: неправильне харчування, сидячий спосіб життя, малорухливий спосіб життя, відсутність фізичних навантажень, прийом ліків, які викликають порушення гормонального фону (до речі, дуже часто до цілком зворотного ефекту можуть призвести пігулки для схуднення), генетика врешті-решт. Під дією всіх цих (або принаймні одного з) чинників зашлаковується підшкірно-жирова тканина. А шлаки – це, по суті, відмерлі клітини, які нашаровуються одна на одну і залишаються в нашому організмі, створюючи додаткові проблеми. В місцях утворення шлаків погано циркулює кров, відповідно порушується обмін речовин, і утворюється целюліт.

Що робить з тілом антицелюлітний масаж? По-перше, розігріває необхідну ділянку. У цьому масажі не масажуються м’язи, не відбувається процес релаксації, бо суть антицелюлітного масажу полягає в тому, щоб максимально вплинути на необхідну ділянку, змусивши її працювати. У цьому масажі застосовуються розминаючі і розтираючі рухи, вони значно інтенсивніші і відчутніші на тілі, ніж, наприклад, під час релакс-масажу. До речі, процес антицелюлітного масажу болючий саме за рахунок цих розтирань, в такі моменти кожна булочка, з’їдена після 23.00, перетворюється на ще одне пощипування, тому наступного разу, перед тим, як бігти глибокої ночі до холодильника, доведеться добре подумати.

В антицелюлітному масажі додатково використовуються спеціальні косметичні засоби, які також розігрівають тіло людини, а під дією тепла, як відомо, покращується кровообіг і починається інтенсивний процес відновлення організму: клітини рухаються з більшою швидкістю, відмерлі клітини/шлаки відшаровуються, складається враження, ніби ділянка, яку обробляє майстер, горить. Після того, як запускається процес відновлення організму, разом із кров’ю, яку попередньо розігнали, в потрібні ділянки доставляються необхідні вітаміни та мікроелементи, що прияють ефективній роботі організму. Антицелюлітний масаж – це, між іншим, тривалий і складний процес. Потрібно мінімум 14 сеансів для того, щоб з’явився видимий результат. Сеанси проводяться здебільшого через день або принаймні двічі на тиждень, бо щодня занадто велике навантаження на організм, а якщо проводити рідше, то не буде бажаного результату. Взагалі антицелюліт – це ціла програма схуднення, яка складається з кількох компонентів, а не лише масаж: Лімфодренажний масаж – виконується на першому етапі, він призначений для покращення лімфовідтоку, якщо є зайва вода чи зайві речовини, в процесі вони виводяться з організму. За навантаженням він найлегший для клієнта і є хорошим початком програми. Його проводять переважно на кушетці, там немає різких рухів, все базується на витисканні, поступово від лімфатичних вузлів, розташованих нижче, до вищих. Взагалі що таке лімфодренаж? Це активізація лімфовідтоку: лімфа рухається в організмі дуже повільно, відповідно якщо є якісь перетискання, порушення роботи м’язів чи загальні порушення роботи організму, вона рухається ще повільніше і виникають застої, які викликають набряки, тиснуть на навколишні тканини і можуть спричинити серйозні проблеми. Лімфодренаж покликаний пришвидшити рух лімфи по організму і стимулювати крововідтік. Після цього виконується інтенсивний антицелюлітний масаж руками для того, щоб відбулося звикання організму до інтенсивної роботи і відбувся плавний перехід до наступних етапів.

Далі проводиться баночний масаж – якщо немає протипоказань чи заперечень. Це, до речі, не такі банки, які мені ставили в дитинстві, коли я хворіла – техніка пішла вперед, спростилася процедура користування банками і виглядають вони тепер теж по-іншому. Крім цього, банки не перебувають у статичному положенні, вони рухаються по тілу, інтенсивно обробляючи необхідні ділянки. Після цього проводиться медовий масаж (який я власне і випробувала на собі). Він має антицелюлітну дію, покращує кровообіг, шкіра під час процедури червоніє, відбувається лімфодренаж, бо розслабляються всі навколишні тканини, відповідно, і кров, і лімфа рухаються швидше. Антицелюлітний ефект цього масажу полягає в тому, що відтягується шкіра від жирової тканини, відповідно покращується кровообіг і відбувається розщеплення жирової тканини. Внаслідок цього вирівнюється поверхня шкіри, розгладжується апельсинова шкірка і підтягується обвисла шкіра.

Обгортання – ще один з елементів антицелюлітної програми. Можна проводити як шоколадне, так і обгортання водоростями, кожна з цих процедур покращує стан шкіри і стимулює процес спалення жирів. Що ще важливо – антицелюлітний масаж - не панацея від целюліту, це процес моделювання і вдосконалення форми. Для того, щоб ефект був відчутними і помітним, додатково потрібно займатися спортом і переглянути свій раціон. В процесі розробки антицелюлітної програми також готується програма рекомендованого харчування. Бо все, що ми їмо, так чи інакше відображається на нашому зовнішньому вигляді. Якщо клієнт вирішує пройти курс антицелюлітного масажу і продовжує вечеряти гамбургерами, то він може і не починати відвідувати сеанси масажу, щоб не витрачати сил і ресурсів. Із цим, до речі, пов’язано дуже поширений міф про схуднення: якщо пройти курс масажу, 10/15/20 кг зайвої ваги зникнуть на очах за кілька тижнів і ми забудемо про них назавжди. Такий ефект обіцяють нам розробники різних медичних засобів для схуднення, і майже ніхто не говорить про те, що целюліт - це наслідок. Наслідок поганого харчування, стресів, малорухливості чи чогось іншого. І для того, щоб не лише досягти бажаного ефекту, але й утримувати його у сталій позиції і при цьому не зашкодити власному здоров’ю, треба переглянути власний спосіб життя і виявити в ньому ті недоліки, які призвели до такого результату.

Протипоказання при антицелюлітному масажі: пізня стадія варикозного розширення вен (якщо є лише судинна сітка, можна проводити процедуру, але сам процес дещо регулюється відповідно до стану клієнта і не використовується косметика для розігрівання); запальні процеси в організмі (взагалі масаж не можна проводити при температурі тіла вище, ніж 37,5 С); обережно проводити процедуру клієнтам, у яких є проблеми із серцево-судинною системою.

***

Я не пройшла повну антицелюлітну програму, спробувала лише один з її компонентів – медовий масаж (здається, найприємніший для тіла). Відповідно про схуднення чи зменшення мене в об’ємах говорити рано. Це був своєрідний тест-драйв для того, щоб спробувати що таке взагалі антицелюлітний масаж. Оскільки доля змилувалась наді мною і більш-менш з формами в мене все гаразд, то наразі всю програму я не проходитиму. Але замітку на наступні весну-літо я зробила, бо після довгої затяжної зими це чудовий спосіб підготуватися до пляжного сезону. Медовий масаж чудово впливає на апельсинову шкірку, і це помітно вже з першого сеансу, тому, швидше за все, я буду час від часу тішити себе елементами антицелюлітної програми. Взагалі ж, це приємний спосіб схуднення, якщо не забувати ще про здорову їжу та фізичні вправи. І якщо минулого разу я писала про те, що краса вимагає жертв, то цього разу скажу, що ці жертви можуть бути цілком приємними.

Популярні масажні послуги