Якщо дуже довго ходиш на масаж, ненароком можеш подумати, що тебе вже нічим не здивуєш. Мимоволі ловиш себе на думці, що і тут був, і те пробував, цікаво чи буде щось цікаве цього разу. І от – черговий тиждень, нова історія.
Коли я вперше спробувала тайський масаж в Студії масажного мистецтва Наталії Безвуляк, то обіцяла, що обов’язково до нього повернуся (і статтю окрему написала) – дуже вже мені сподобалося. Та я не думала, що повернуся так швидко і ще й на оновлений масаж. Новизна полягала в тому, що цього разу масаж виконувався на масажному столі, і якщо на татамі почуваєшся досить комфортно, просторо і вільно, то сама думка про те, що такий масаж можна виконувати на кушетці, видається трохи неймовірною (принаймні мені, недосвідченому, як показує практика, відвідувачу).
В чому труднощі і чому я не могла собі цього уявити, можна зрозуміти з попередньої статті про тайський йога масаж. Ключове слово тут «йога», адже масаж передбачає активну взаємодію майстра з клієнтом і особливу активність клієнта, який має добряче розтягнути м’язи під час сеансу, а отже – попрацювати. Як нагадування, виділю основні особливості тайського масажу:
На відміну від багатьох інших видів масажу, цей проводиться в одязі – вільній формі, яка не сковує рухів та дозволяє вільно маніпулювати власним тілом.
Тайський масаж – це масаж спрямований на розтягування або ж стретчінг тіла, виконується він таким чином, що поступово розігріваються всі ділянки і максимально розтягуються у різні способи.
Ефективність і враження від масажу залежать від того, наскільки гнучкими ви є на момент проведення процедури. Чим краща ваша фізична форма, тим більше маніпуляцій зможе виконати майстер і тим відчутнішим буде ефект.
Від можливостей клієнта залежить і техніка проведення масажу – від простішого до складнішого, а їх є декілька різновидів, тому можна поступово збільшувати навантаження.
Тайський масаж треба виконувати максимально часто. Щодня потрібно приділяти трохи часу для розтягувань і час від часу можна закріпити результати масажем.
Показання для тайського масажу:
- Регулярні фізичні вправи і необхідність розслабитися.
- Перенапруження м’язів після активної фізичної роботи.
- Необхідність сторонньої допомоги у покращенні власних навиків та вмінь.
- Малорухливий спосіб життя, слабка розтяжка.
Протипоказання:
- Грижі.
- запальні процеси в організмі.
- важкі захворювання опорно-рухового апарату.
- серцево-судинні захворювання.
Показання, особливості та протипоказання, як і позитивні наслідки такого масажу є спільними як для масажу на столі, так і на татамі. Тим не менше, у цих двох технік є чимало відмінностей як в технічному плані, так і за відчуттями:
Змінюється техніка виконання масажу, оскільки майстер перебуває в іншому положенні. Додаються нові елементи, деякі навпаки забираються, і незважаючи на те, що на тайському масажі ви можете бути не вперше, відчуття все одно будуть свіжими, бо до нових елементів неможливо підготуватися заздалегідь.
За рахунок нових прийомів і того, що тіло перебуває вище, ніж на татамі, з’являється можливість краще пропрацювати ті ділянки, які зазвичай залишаються на периферії. Зокрема, дуже активно здійснюється робота над поперековим відділом, який за інших обставин дуже важко розворушити і змусити працювати.
Коли тіло перебуває у вищому положенні, майстру зручніше ним маніпулювати.
***
За відчуттями саме цей масаж нагадує заняття з йоги, під час якого треба сильно старатися, щоб усе вийшло. Що складно: під час масажу мені було важко вирівняти дихання і дихати так, як потрібно – спокійно, глибоко, ритмічно. Частково це було пов’язано з тим, що новий масаж викликає багато інтересу, запитань, а отже – стимулює роботу мозку, викид гормонів, в такому стані важко ні по що не думати і просто дихати. Частково відволікав масажний стіл, до якого потрібно звикати протягом перших 5-10 хвилин, бо дуже важко уявити динамічний масаж на кушетці. І це при тому, що дихання під час масажу – це надзвичайно важливо, це, можна сказати, основна робота клієнта під час сеансу, хоча іноді її дуже непросто виконувати.
Крім цього, цей масаж – активна робота м’язів, і якщо тіло не звикло до розтяжки, важко виконувати всі настанови правильно. Наголошу, що будь-яке скорочення м’язу – це нервовий імпульс, який передається з мозку, і важливий правильний настрій та установка на продуктивну роботу. Відвідавши вже два сеанси тайського масажу я, звісно, хочу третій, цілком влаштує будь-яка з попередніх технік. На початку я думала, що протягом якогось часу в мене сформуються свої улюблені види/прийоми, а на інші я не реагуватиму. Після двох різних сеансів тайського масажу, можу сказати, що добре, що немає необхідності обирати.