Сколіоз – дуже неприємне захворювання, на яке страждає велика кількість людей. Найгірше в ньому мабуть те, що цей недуг активно прогресує саме в ранньому віці, і вже в 6 років дитина може мати серйозне викривлення хребта. Скривлене положення кістки та хребців також доповнюється періодичним болем попереку, а інколи і всієї спини. Загалом – дуже неприємне явище.
Але наука і медицина прогресують, і за багато років практики лікарі врешті- решт змогли виявити декілька способів лікування сколіозу. Одним з найбільш ефективних є масаж. За допомогою цієї процедури пацієнт поступово звільняється від дискомфорту та його самопочуття покращується. І багатьох людей, які страждають на це захворювання, цікавить одне питання – як же виконується ця чудодійна процедура? У сьогоднішньому матеріалі ми розповімо про всі етапи виконання масажу при сколіозі.
Основні аспекти процедури
Перед початком треба насамперед розуміти, що являє собою цей масаж. Це диференційований вплив на всі групи м’язів. Ті волокна, що весь час перебували у напрузі, розслабляються та витягуються. За допомогою специфічних рухів м’язи буквально приходять до тями та позбавляються всіх навантажень. Також, під час процедури майстер частково обробляє грудні м’язи та м’язи преса.
Як виконується масаж при сколіозі?
Процес починається з того, що лікар консультує масажиста стосовномайбутнього пацієнта та пояснює специфіку його організму, адже це обов’язково буде враховуватися під час масажу. Пам’ятайте, що у цьому випадку масаж – це не просто сукупність хаотичних рухів. Під час первісного зцілення основна задача – стимулювати поверхневі тканини тіла. Під час усунення викривлення хребта акцент зміщується, та процедура виконується за більш тривалою методикою. Більше уваги приділяється іншим групам м’язів (груди, стегна та прес). Це робиться для того аби закріпити оновлену модель руху тіла.
Порядок проведення масажу при сколіозі
Масажист вкладає пацієнта на живіт, розміщуючи його руки уздовж тіла. Майстер стає під кутом 45 градусів до столу та починає робити повільні рухи вздовж двох частин спини, поступово збільшуючи тиск на м’язи. Основний акцент робиться на області хребта.
Після цієї «розминки» йдуть розтирання. Вони виконуються краєм долоні, змінюючи положення кожні півтори секунди. Загалом треба зробити близько 10-12 переміщень з кожного боку спини. Далі масажист змінює положення, розміщуючись перпендикулярно до столу, розставляючи ноги на подвійній ширині плечей. Використовуючи основу лівої долоні та ребро правої, він чіпляє підшкірну складку на рівні максимально можливої товщини і перехресними рухами починає розтирати її. Цей елемент треба робити дуже повільно та обережно, адже мають бути задіяні усі м’язи та волокна. Загалом має відбутися 3-4 «проходи» вздовж
всієї спини, після чого варто зробити заспокійливі розтирання.
Завершальний етап масажу при сколіозі – додаткове масажування попереку та спини загалом з використанням додаткової ваги. Пацієнт лягає на бік, під груди (зліва) та поперек (з права) підкладають подушку, а до правої ноги (зліва) та лівої руки (з права) кріпиться додаткова вага. Після цього масажист робить повільні рухи, відтягуючи м’язи від хребта, поступово наближаючись до верхнього відділу попереку. Всього робиться 3- 4 підходи тривалістю від 5 до 7 хвилин. Після цього застосовуються різкі поштовхи долонями, які тривають 2-3 хвилини.
Скільки триває курс
Для повноцінного лікування сколіозу пацієнт мусить відвідати щонайменше три курси на рік, де у кожному курсі буде від 20 до 25 сеансів. Тривалість процедури буде поступово збільшуватися від 15 до 45 хвилин. Так, це досить довгий процес, але пам’ятайте, що масаж – найбільш ефективна процедура при сколіозі.